O NAS

Agnieszka Andrys  
Magister pedagogiki. Ukończyła filologię angielską, pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą i  studia podyplomowe z zarządzania placówkami oświatowymi.
Od 4 lat jest pełnoetatową mamą 4 letniego chłopca –  Franco i jednocześnie nauczycielem języka angielskiego.

Skąd pomysł na  książkę a przede wszystkim na stworzenie tego bloga?
Języki obce to Jej pasja, dlatego jeszcze przed narodzinami swojego syna postanowiła uczyć go języka angielskiego od urodzenia. Zaczęła interesować się inteligencją emocjonalną i neuropsychologią, przeczytała kilkanaście książek na temat rozwoju dziecka – w jaki sposób dzieci przyswajają język, a także jakie  metody można wykorzystać aby szybciej nauczyć się języka, a co za tym idzie – szybciej przekazać wiedzę swoim dzieciom. .  Będąc w ciąży nie wiedziała jaki będzie miało to skutek, ale dzisiaj już wie,  że była to najlepsza decyzja jaką podjęła w życiu.  Dlatego chce podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i radami, aby pokazać Wam, co i jak zrobić, aby Wasze dziecko nauczyło się języka obcego podświadomie. Wasza decyzja to krok w nowy świat, gdzie język to codzienność i świetna zabawa. Przybliży Wam też jak rozwija się mózg dziecka i dlaczego do 4 roku życia Wasza pociecha jest w stanie nauczyć się 4 języków obcych. To tajemnice mózgu – miejsca o których mało się mówi, a tak wiele od nich zależy.
Zapraszamy do wspólnej nauki języków: angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Pokaże Wam jak się uczyć razem z dzieckiem, jakie metody nauki wybrać, co oglądać i co czytać swoim dzieciom, aby język był stylem życia.

Podejmijcie wyzwanie i dołączcie do Niej zaglądając do świata „Mamy i Franco”.

 

Olga Kosiorek  

Pedagog, nauczyciel mianowany z wieloletnim stażem. Ukończyła studia
pedagogiczne, studia podyplomowe z „Zarządzania” oraz Studia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.  Aktualnie pracuje na stanowisku Kierownika w Przedszkolu Niepublicznym w Warszawie, gdzie czuwa nad tym, aby dzieci przychodziły do placówki i wychodziły z uśmiechem na buźkach i radością w serduszkach.
Prywatnie jest mamą trójki wspaniałych dzieci, ale jak powtarza  – wszystkie dzieci, z którymi pracuje traktuje jak swoje 🙂
Praca z dziećmi przynosi jej mnóstwo satysfakcji. Jest nie tylko wsparciem dla dzieci, nauczycieli, ale także rodziców, którzy zwracają się do niej z licznymi problemami, w których rozwiązaniu  stara się jak najlepiej pomóc.

„Świat Przedszkolaka” jest  Jej centrum dowodzenia,  w którym przy współpracy z naszą panią psycholog będzie poruszać liczne zagadnienia i problemy, z którymi rodzice przedszkolaków borykają się nie tylko w placówkach, ale także w życiu codziennym.

Magdalena Dybizbańska – Wojcieszyk

Magister pedagogiki oraz terapeuta dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Specjalista w dziedzinie procedur Niebieskiej Karty (przemoc domowa). Pedagog z doświadczeniem, dla którego priorytetem jest dobro dziecka –  co wielokrotnie powoduje konflikty z nauczycielami opornymi na zmiany w oświacie. Nie zapomina, że to ona jest w szkole dla dziecka, a nie odwrotnie. Prywatnie mama 19-letniego Kajetana, zna teoretyczne i praktyczne zasady postępowania z dzieckiem w wieku dojrzewania. Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza kotów. Kocha wysokie góry – nasze Tatry i zaprasza do wspólnych wędrówek.

W życiu kieruje się zasadą: „Jeśli mogę pomóc – pomagam”.
Szalenie ważne są dla Niej również słowa J. Korczaka:
„Dzieci nie są głubsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia”.
Służy radą i pomocą!

„Świat ucznia” to miejsce, w którym Magda przy współpracy z naszą panią psycholog będzie do Waszej dyspozycji.  To tutaj będziecie mogli czerpać wiedzę i porady dotyczące rozwoju, wychowania i wsparcia dzieci w wieku szkolnym.

 

Aleksandra Drożdż

Filolog angielski i lingwista stosowany. Swoją wiedzę z zakresu języków obcych zdobywała na uczelniach w kraju i za granicą – Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Stockholm University w Sztokholmie. Lektor języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem. Przekazywanie wiedzy z zakresu języka obcego dzieciom to jej wielka pasja a każde „I know”,
„I understand, it’s easy” przynosi jej ogromną satysfakcję. Wychodzi z założenia, że każde dziecko można zachęcić do nauki języka obcego, wystarczy tylko chcieć oraz zindywidualizować ścieżkę nauczania względem dziecka. Prywatnie miłośniczka podróży, szczęśliwa mężatka i „Auntie Ola” dla Franco.

Razem z Agnieszką, mamą Franco, będzie zachęcać i motywować do nauczania języka obcego wszystkich rodziców, ponieważ wierzy i widzi, że takie działanie przynosi zdumiewające efekty!

 

Emilia Cwojdzińska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku psychologia, ze specjalnością psychologia kliniczna. Ukończyłam 4, 5 letnie szkolenie podyplomowe z psychoterapii w nurcie poznawczo- behawioralnym z elementami terapii psychodynamicznej , akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie. Psycholog Transportu.

Obecnie prowadzi prywatny gabinet  i zajmuje się terapią indywidualną zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, odżywiania oraz osobowości. Prowadzi terapię osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

Emilia ma bardzo znacząca rolę na naszym blogu. Przy jej wsparciu i wiedzy z zakresu psychologii wspólnie znajdujemy rozwiązania problemów, które poruszamy na naszej stronie. Pamiętajcie, że jest tutaj także dla Was – pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na trudne pytania.