Klubik Malucha – czym się kierować i jaki wybrać?

Zastanawiacie się co zrobić ze swoją pociechą, która jest za mała, by pójść do przedszkola ale chcecie zapewnić jej miejsce, w którym będzie mogła wśród swoich rówieśników spędzać miło czas, bawiąc się, a zarazem zdobywając pierwsze doświadczenia w swoim maluszkowym świecie?
Jeśli tak, to mam dla was rozwiązanie. Myśleliście kiedyś o posłaniu swojego dziecka do Klubiku Malucha> ?  Często macie wiele obaw co do tego miejsca, ponieważ boicie się ciągłych infekcji, które zawsze wiążą się z pobytem dziecka w grupie. Jednak pamiętajcie , że infekcje są wszędzie, a kontakt z drobnoustrojami na pewno wzmocni jego odporność.  Prędzej czy później czeka was pierwszy katar, pierwszy kaszel i… nie bójcie się tego . Dlatego warto czasami spojrzeć na pozytywne aspekty  klubiku malucha, które mogą mieć dobry  wpływ na dalszy rozwój emocjonalny waszego dziecka, a co za tym idzie w późniejszym czasie z pewnością ułatwi to adaptację przedszkolną.

Jakie są pozytywne strony klubiku?
Dla wielu maluszków spędzanie czasu w klubiku malucha to dobry wstęp do pierwszej wizyty w przedszkolu. Dziecko przede wszystkim uczy się interakcji społecznych i  nawiązuje więź z rówieśnikami. Dzięki wnikliwej obserwacji swoich kolegów i koleżanek naśladuje zachowania i uczy się samodzielności. Rozwija swoją wyobraźnię i  dziecięcą kreatywność .Gry i zabawy mają mu pomóc  rozwinąć umiejętności, które już posiadają . Wiele problemów, z którymi borykamy się w domu, znajduje swoje rozwiązanie poprzez wspólne przebywanie w grupie gdzie dzieci stają się bardziej samodzielne próbując same jeść, zapinać guziczki, wkładać buty..

W klubie maluszka jest również miejsce dla Was drodzy Rodzice, jeśli nie potraficie jeszcze rozstać się ze swoją pociechą, możecie wspólnie uczestniczyć w klubikowych zajęciach, co  pomoże wam oswoić się z decyzją pozostawienia dziecka pod opieką  wychowawcy, obdarzyć go zaufaniem i nabrać przekonania, że wasza decyzja jest słuszna. Jednak pamiętajmy, że decydując się na ten ważny krok w waszym życiu należy wybrać odpowiednią placówkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca?
Warto poszukać takiej placówki w swojej okolicy, która w ofercie ma zajęcia w Klubiku Malucha. Dlaczego? Pamiętajcie, że dziecko bardzo przyzwyczaja się do otoczenia w którym przebywa, nawiązuje więzi emocjonalne z osobami, które sprawują nad nim opiekę i dziećmi, z którymi przebywa w grupie. Dlatego pozostając w tej samej placówce nie będzie narażone na stres, który wiąże się z kolejną adaptacją. Miejsce to będzie kojarzyło mu się z miłą ciepła atmosfera gdzie spędził czas na radosnej zabawie, gdzie spotka swoich klubikowych kolegów, a może okazać się, że i Ciocia będzie ta sama. Wtedy sukces zapewniony, a adaptacja przebiegnie zdecydowanie  łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *